Doména soutěžního systému

Do soutěžního systému se můžete dostat prostřednictvím několika odkazů na našem webu nebo je také dostupný na doméně letošního ročníku soutěže 2016.czechpressphoto.cz

Pokračujte na tlačítko registrace v pravém rohu stránky.

Registrace a přihlášení do soutěžního systému

Registrace do systému je umožněna několika způsoby (prostřednictvím emailu, pomocí účtu na Facebooku nebo pomocí google účtu). Běžným způsobem je registrace pomocí emailu. Zadejte požadovaný email, na který si přejete zasílat důležité informace o soutěži. Vložte heslo a kód testu proti robotům.

Za nedlouho vám na zadaný email (odesílatel eContest) přijde potvrzovací email s URL odkazem, kterým registraci dokončíte.

Systém vás znovu přesměruje na domovskou stránku systému, kde pokračujte přihlášením. Tlačítko naleznete v pravém rohu stránky nebo odkazem "Nahrávání záznamů" uprostřed stránky.

Přihlášení do soutěžního systému

Po prvním úspěšném přihlášení vás soutěžní systém vyzve k výběru typu záznamu. Zde vyberte volbu jednotlivec v případě, že budete soutěžit sami za sebe. Volba skupina je určena pro vícečlenné skupiny autorů.

V případě volby jednotlivec vstoupíte do přihláškového formuláře, ve kterém vyplňte požadované identifikační údaje

Dbejte laskavě pozornost diakritice, jelikož se informace uvedené v tomto formuláři mohou objevit v budoucích materiálech spojených se soutěžními nebo vítěznými fotografiemi.

Pod nadpisem stránky můžete nalézt důležitý údaj: Číslo přihlášky, kterým se budete identifikovat v případě platby vstupního poplatku prostřednictvím převodu.

Nezapomeňte své údaje uložit červeným tlačítkem

Dále pokračujte volbou soutěžní příspěvky

Pokud přihlašujete skupinu autorů, je nutné vyplnit identifikační údaje všech členů skupiny.

Soutěžní příspěvky

Do soutěže je možné přihlásit 3 různé formáty příspěvků: Individuální snímky, sérii snímků a video. Níže naleznete nápovědu, jak příspěvky nahrávat.

Celkem můžete do soutěže přihlásit 10 fotografických příspěvků (prací), za 1 příspěvek se považuje 1 snímek stejně jako 1 série snímků. Navíc můžete přihlásit také 4 video snímky.

První možností nahrání jsou single fotografie.

Soubory lze nahrávat dvěma způsoby. První je tradiční kliknutí do šedého pole s červeným textem "Přidat snímek", kdy si následně vyberete požadovaný soubor na svém disku. Nebo si nejprve vyberete na disku požadovaný soubor a ten přetáhnete do šedého pole.

UPOZORNĚNÍ: Povolené jsou fotografické formáty do velikosti 20 MB / soubor.

Poté vyplňte textové pole s titulkem snímku a jeho popisem v češtině i angličtině

Na závěr je nutné vybrat kategorii, ve které si přejete se snímkem soutěžit

Pokud máte zájem se ucházet o Grant Prahy, podmínkou je povinnost popsat započatý projekt doložený ukázkou, na nějž žádáte roční tvůrčí stipendium pražského primátora.

Na závěr tento krok uložte. Systém následně snímek ukládá, proto laskavě vyčkejte několik okamžiků, než se dostanete zpět do přehledu příspěvků. Doba ukládání je závislá na velikosti nahrávaného souboru nebo také na kvalitě vašeho připojení.

Uložením předchozího kroku se dostanete zpět do přehledu všech zatím nahraných soutěžních příspěvků. Příspěvky je zpětně možné editovat nebo mazat. Zároveň můžete příspěvky zobrazit v řádku nebo náhledy.

UPOZORNĚNÍ: Jakmile zaplatíte vstupní poplatek a dokončíte přihlášku ikonou "Dokončit" v pravém horním rohu, již nebude možné příspěvky editovat. Zkontrolujte proto před dokončením pečlivě všechny uvedené informace

Stejným způsobem, jakým lze nahrávat jednotlivé snímky postupujte v případě nahrávání sérií snímků.

Nejprve však pojmenujte svou sérii a vyplňte popisky v češtině i angličtině.

Následně uploadujte soubory lze nahrávat dvěma způsoby. První je tradiční kliknutí do šedého pole s červeným textem "Přidat snímek", kdy si následně vyberete požadovaný soubor na svém disku. Nebo si nejprve vyberete na disku požadovaný soubor a ten přetáhnete do šedého pole.

UPOZORNĚNÍ: Povolené jsou fotografické formáty do velikosti 20 MB / soubor.

Poté vyplňte textové pole s titulky snímků a jejich popisem v češtině i angličtině.

Na závěr je nutné vybrat kategorii, ve které si přejete se sérií soutěžit.

Pokud máte zájem se ucházet o Grant Prahy, podmínkou je povinnost popsat započatý projekt doložený ukázkou, na nějž žádáte roční tvůrčí stipendium pražského primátora.

Na závěr tento krok uložte. Systém následně snímek ukládá, proto laskavě vyčkejte několik okamžiků, než se dostanete zpět do přehledu příspěvků. Doba ukládání je závislá na velikosti nahrávaného souboru nebo také na kvalitě vašeho připojení.

UPOZORNĚNÍ: Více snímků v sérii zabírají větší kapacitu, je proto pravděpodobné, že upload souborů zabere delší čas. Vyčkejte laskavě kompletního uploadu.

Posledním typem soutěžních snímků je video.

Video je nutné nejprve uložit na služby Youtube nebo Vimeo a následně se do soutěžního systému vkládá pouze odkaz z těchto serverů.

UPOZORNĚNÍ: URL odkaz pro sdílení je ve standardním formátu (bez vloženého seznamu, upraveného začátku spuštění, dodatků pro vkládání na stránky apod.).

Stejně jako u fotografií je nutné vyplnit v češtině i angličtině titulek videa a jeho textový popis.

Než video uložíte, nezapomeňte vybrat soutěžní kategorii.

Přehled všech tří typu nahraných soutěžních příspěvků v řádkovém zobrazení.

Detail soutěžních příspěvků (klikněte na náhled). Poznámka: Náhled pro video není aktuálně povolen.

Jakmile máte nahrané všechny uvažované snímky a vyplněné požadované texty, můžete přejít k platbě vstupního poplatku

Platba kartou

Platba poplatku je umožněno prostřednictvím první volby v menu "Vstupní poplatek". Nejpraktičtější a nejrychlejší variantou platby je volba platba poplatku kartou.

UPOZORNĚNÍ: Často kladené otázky k platbě vstupního poplatku naleznete na samostatné stránce FAQ Platby.

K platbě se uchylte až v moment, jakmile jste si jisti, že máte správně vyplněné údaje v přihlášce (všechny identifikační údaje). Stejně tak je důležité mít finální strukturu nahrávaných příspěvků. Vzhledem k faktu, že jsou video kategorie bez poplatků a soutěžící, kteří by chtěli v rámci jednoho účtu přihlásit také fotografie, by museli uhradit také soutěžní poplatek.

V úvodním kroku vyplňte fakturační údaje a zaškrtněte pole "Faktura" jestliže následně budete chtít zaslat doklad.

Tento krok nejprve uložte horním červeným tlačítkem "Uložit"

K dalšímu kroku přejděte tlačítkem "Vstupní poplatek"

Další krok Vás informuje, že výše registračního poplatku je 29 EUR (zhruba 800 Kč dle aktuálního kurzu EUR).

K platbě přejděte velkým červeným tlačítkem "Platba".

Následně budete přesměrování na platební bránu Banky CIB.

V tomto kroku jste znovu informování i výši poplatku 29 EUR. Vyplňte číslo a datum expirace vaší karty, CVC2/CVV2 (ověřovací) kód, který naleznete na druhé straně vaší platební karty. Pokračujte k dalšímu kroku pomocí tlačítka "Další".

V posledním kroku laskavě zkontrolujte vložené údaje a spusťte platbu pomocí tlačítka "Platit".

Jakmile transakce proběhne, budete o tom informování v rámci platební brány.

Dalším potvrzením jsou tytéž informace přímo v soutěžním systému eContest.

Posledním potvrzením platby je email, který je odeslán na vámi vložený email.

Následně můžete ještě upravovat vaše fakturační údaje. Na stránce pro vstupní poplatek máte zobrazenou informaci, že byl již uhrazen.

V podstatě okamžitě můžete přejít k dokončení celé přihlášky. To učiníte na stránce "Soutěžní příspěvky".

Platba převodem

Pokud se dostanete do situace, že nebudete moci uhradit vstupní poplatek platební kartou, existuje druhá varianta: platba převodem. Tuto variantu však vzhledem k časovým zpožděním nedoporučujeme. Pokud se i přes to k platbě převodem uchýlíte, doporučujeme poplatek uhradit s dostatečným časovým předstihem před uzávěrkou soutěže.

UPOZORNĚNÍ: Nejzazší doporučený termín provedení platby převodem je 26. 9. 2016

Platbu převodem realizujete standardním postupem prostřednictvím vaší banky a neklikejte na tlačítko "Vstupní poplatek", které vás přesměruje pouze na platební bránu pro platbu kartou.

Platební informace

Bankovní spojení: Československá obchodní banka, a.s.
Číslo účtu: 271212881/0300
Částka v CZK: 800 Kč
Variabilní symbol: Číslo přihlášky
Zpráva pro příjemce: Vaše jméno a příjmení

Variabilní symbol pro platbu převodem: Číslo přihlášky naleznete pod volbou v menu "přihláška" ihned pod nadpisem.

Jméno a příjmení, které uvádíte do textu platby by se mělo shodovat se jménem a příjmením v přihlášce.

Jakmile vaší platbu zaevidujeme, přijde vám potvrzující email o provedení platby. Doba od odeslání platby a přijetí na náš účet se může lišit v závislosti na druhy vaší banky nebo termínu úhrady.

UPOZORNĚNÍ: Nejzazší doporučený termín provedení platby převodem je 26. 9. 2016

Následně se vám v soutěžním systému zobrazí hláška, že byl Váš poplatek uhrazen a skryje se tlačítko "Vstupní poplatek"

Na stránce úhrada soutěžního poplatku budete moci ještě měnit fakturační údaje a také, zda budete chtít obdržet fakturu. Tu vám zašleme obratem na uvedený email.

V tento okamžitě můžete přejít k dokončení celé přihlášky. To učiníte na stránce "Soutěžní příspěvky".

Dokončení přihlášení

Pro dokončení celé přihlášky do soutěže je potřeba mít správně vyplněné identifikační údaje na stránce "Přihláška", kompletně nahrané soutěžní příspěvky včetně požadovaných názvů a popisků v češtině a angličtině a zaplacený vstupní poplatek.

UPOZORNĚNÍ: Jakmile přihlášku dokončíte, nezle ji již zpětně upravovat v žádném z jejich detailů. Pečlivě si laskavě zkontrolujte všechny uvedené informace.

Dokončení učiníte pomocí červené ikony v pravém horním poli stránky

Pro ujištění budete informování, že jsou všechny záznamy připravené k odeslání. Zároveň budete znovu vyzváni ke kontrole, jelikož je poslední krok nevratný.

Závěrečné potvrzení. A vaše přihláška je dokončena

Po uzávěrce soutěže vyčkejte na informace, které vám zašleme na zadaný email